Veliko gospodinjstev sanitarno vodo še vedno ogreva s potratnimi električnimi bojlerji. Uporabniki toplotnih črpalk za ogrevanje sanitarne vode, pa vam bodo veselo odgovorili, da je nadomestitev električnega bojlerja s toplotno črpalko za ogrevanje sanitarne vode smiselno in ekonomično. Bojler namreč porabi približno toliko elektrike, kot odda toplote, v nasprotju z njim pa toplotna črpalka, zaradi svojega načina delovanja, porabi manj elektrike kot odda toplote. Razmerja se razlikujejo med napravami, vendar pa naj bi se le ta načeloma gibal med 1 : 3,5 in 1 : 4,5.
Za segrevanje sanitarne vode s toplotno črpalko ne potrebujemo naprave z veliko močjo, izberemo pa jo glede na predvideno porabo tople vode. Ker imajo Zeus toplotne črpalke za sanitarno vodo vgrajen bojler, lahko izbiramo med dvema različicama (230 in 300 literski zalogovnik vode). Za štiričlansko družino bo verjetno zadostoval 230 litrski zalogovnik vode, če pa je družinskih članov več je bolje da se odločite za 300 literskega. Najpogosteje so za segrevanje vode v uporabi toplotne črpalke tipa zrak/voda, ki toploto zajemajo iz okoliškega zraka. Po večini jih postavimo v klet ali shrambo, saj tako lahko izkoristimo izstopen mrzel zrak za ohlajevanje ozimnice ali shrambe.
Izkušnje sicer kažejo da je nakup in inštalacija toplotne črpalke dražja v primerjavi z električnim bojlerjem vendar pa so mesečni prihranki pri energiji vse do 70% višji.