Viseča svetila najpogosteje najdemo v jedilnici, kjer osvetljujejo jedilno mizo. Priljubljene pa so tudi v kuhinji, dnevni sobi, spalnici in otroški sobi. Viseče stropne svetilke lahko zelo lokalizirajo svetlobo, obenem pa takšna svetila celoten prostor osvetlijo. Klasična viseča svetila bodo navdušila vse, ki prisegate na brezčasno eleganco, tradicionalne barve in klasično obliko, ki v prostoru ustvarja prijetno počutje. Mehka oblika stropne svetilke pričara občutek topline in domačnosti v prostoru.
V primerjavi s klasičnimi svetilkami so moderna viseča svetila zasnovana bolj sodobno in se prilegajo bolj modernim prostorom. Odlikujejo jih ravne linije in gladke površine, poleg bele so prisotni tudi bolj drzni odtenki. Za moderna stropna svetila je značilna uporaba LED žarnic. Če ste ljubitelj modernega sloga, vas bo zagotovo navdušila naša linija TUBIS. Navdušje tudi linija PENDANT.
Viseča svetila dodajo svoj spekter svetlobe vašim življenjskim prostorom in vplivajo na vaše dobro počutje, zato si vzemite čas in izberite prava arhiteturna svetila za vašo jedilnico in kuhinjo.
Kako izbrati ustrezna viseča svetila?
Če je prostor dovolj velik in strop dovolj visok, potem so viseča svetila odlična izbira. A previdno. Kadar viseče stropne svetilke visijo nad odprtim prostorom, naj te ne bodo nameščene prenizko. Pod svetilko mora biti dovolj prostora, da ta omogoča prehod odraslemu človeku. Pri taki namestitvi je treba upoštevati, da bo morda kakšen od vaših gostov lahko tudi zelo visoka oseba, ki ji ne bo ravno prijetno, če ji bo svetilka visela tik nad glavo, zato naj se njen spodnji rob ne nahaja nižje od meje 230 centimetrov od stropa.
Če so viseča svetila nameščena nad pohištvom in se pod njo ne bo hodilo, so lahko tudi nižja, a morajo vseeno dovoljevati normalno uporabo prostora. Torej v primeru, da želite namestiti visečo svetilko nad kuhinjsko mizo, naj bo ta dvignjena vsaj 70 centimetrov nad površino mize. Enako velja tudi za klubsko mizo v dnevni sobi. Zapomnite si, viseče stropne svetilke, ki visijo prenizko, ne pridejo dobro do izraza.
V prostorih, ki se zdijo premajhni za velike in razkošne lestence, lahko vedno namestite tudi niz manj vpadljivih visečih svetilk in s tem dosežete enak osvetlitveni učinek, ne da bi bil ob tem prostor prenasičen.
Ne glede na to, kje na stropu jih bomo obesili, pomembno je predvsem, da je oblika viseče stropne svetilke usklajena z objektom, ki ga bo osvetljevala. Viseča svetila z neprosojnimi, pogosto navzdol odprtimi senčniki so še posebej primerne za natančno usmerjeno osvetlitev. Prosojni senčniki iz opalnega stekla ali satiniranega stekla pa so optimalni za osnovno osvetlitev velikih površin. Viseča svetila z več žarnicami, kot je na primer lestenec, običajno nimajo senčnika. Da »odprte« žarnice ne bi povzročale motečega bleščanja, svetujemo, da lestenec namestite nekoliko višje.